logo
logo
logo

الفبای شاد زیستن - جاوید جاویدان

logo

الفبای شاد زیستن

Size:
Version:

آلبوم تصاویر


درباره این برنامه

 در باره نویسنده (حمدالله جاویدان) :دبیر آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه ،لیسانس خود را از دانشگاه شهید چمران اهواز در رشته علوم اجتماعی در سال ۱۳۷۴ و فوق لیسانس خود را در رشته جامعه شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان در سال۱۳۸۲ اخذ نموده است تز فوق لیسانس وی در مورد آشفتگی های اجتماعی در ایران” است. از دیدکاه ها ، نگرشها، حوزه فعالیت و علاقه مندی های ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-علاقه مند به تاریخ ایران  و تاریخ باستان بخصوص دوران هخامنشان : در این زمینه به خط پارسی باستان (میخی) تسلط داشته و همواره جهت آشنایی با زبان پارسی باستان که از چپ به راست نوشته می شود اقداماتی نظیر آموزش خط پارسی باستان (میخی) در آموزش و پرورش و دانشگاه همت گماشته است.

 بر این باور است که تمدن و فرهنگ ایرانی در جهان تأثیر گذار بوده ،هست و خواهد بود. بر این باور است نکات کلیدی وجود دارد که چراغ راه ایرانیان در جهان خواهد بود.

***مومیایی بدست آمده از زن ایرانی که چشم مصنوعی بوده چند نکته را به ایرانیان یاد آور می شود:

*ایرانیان باستان به علم پزشکی تسلط داشته اند.

این تسلط در همه ادوار تاریخی خود را نشان داده است به گونه ای که در زمینه پزشکی ایرانیان خیلی از اولین های پزشکی را از آن خود کرده اند. اکر نگاه ساده ای به جهان بیندازیم در زمینه های چشم ، قلب ، مغز و اعصاب ، سلول های بنیادین و ………… می توان رگه های این علم باستانی را پیدا کرد.

*ایرانیان به علم زیباشناسی می پرداختند.

پرداختن به زیبایی زمانی صورت می گیرد که انسان *دغدغه ای در تأمین نیازهای مادی ندارد و در رفاه است که به زیبا شناسی و زیبایی می پردازد.بنابراین لازمه رسیدن به زیبایی و زیبا شناسی این است که انسان در رفاه باشد .

*ایرانیان باستان به علم نانو تکنولوژی تسلط داشته اند.

علمی که شاید جدید بنماید. استفاده از تار های طلا بجای مویرگهای در این چشم مصنوعی به وضوح استفاده ایرانیان از علم نانو تکنولوژی رامشخص می سازد.

***جام بدست آمده در تمدن جیرفت نکاتی را به ما نشان می دهد که تکان دهنده است.

تصویر ساده بز کوهی و درخت که روی این جام تکرار شده است به گونه ای که هر بار بز کوهی و درخت کمی بالاتر از قبل کشیده شده است . نتیجه بسیار جالب است وقتی ای جام را می چرخاندند تصویری متحرک ایجاد می شد که نشان می داد بز کوهی در حال پریدن روی درخت است . ایرانیان اولین انمیشن و تصویر متحرک جهان را ساختند و اندیشه فیلم و تصویر متحرک را در سر داشته اند . اما در تاریخ سینمای جهان هیچ رد پایی از این خلاقیتهای ایرانی مشاهده نمی کنید و نامی از ایران برده نشده است ، وظیفه ماست که این خلاقیت ها را به جهانیان اثبات کنیم و با ایده های جدید جهان را متحول سازیم. انمیشن ، فیلم و سینمایی که ایرانیان بنا نهادند  جهان را فرا گرفته است و خود  ایرانیان تماشگه رازند.

***منشور حقوق بشر کورش بزرگ که تا ابد بر تاریخ جهان می درخشد اندیشه ایرانی است.

اندیشه ای که آزادی بیان و آزادی عقیده و برابر دانستن انسانها به وضوح در آن درج شده است و سر منشأ ایجاد حقوق بشر جهان قرار گرفته است.برده داری منع شده است و برابری انسان ها تأکید شده است.

***تخت جمشد(پارسه)ایران نه تنها یک بنا بلکه یک اندیشه برای شکل گیری“دهکده جهانی “بوده است.

*دروازه ملل اندیشه دهکده جهانی را به روشنی بیان می نماید.

*استفاده از دانشمندان و صنعتگران ملل مختلف و استفاده از اندیشه های آنان در تخت جمشید نشانی از تفکر دهکده جهانی ایرانیان است.

*توجه به علم اقتصاد ،داشتن سیستم حسابداری و حسابرسی و پرداختن دستمزد و پرداخت بیمه و دادن مرخصی زایمان به زنان مشغول به کار و استفاده از فن آوران سایر ملل نمونه ای بارز از “جهانی شدن” و شکل گیری اندیشه “اقتصاد جهانی” است.

و…

*مدیریت جهانی: اندیشه های نیک داریوش بزرگ در اداره و مدیریت مبنایی برای اداره جهان بوده است.سیستم ایالت بندی کشور پهناور مصر یکی از ایالت های ایران بوده است ، نشان از یک اندیشه مدیریت جهانی دارد.

مدیریت جهانی که داریوش سه کاردار را در رأس آن قرار داده بود۱- کار دار سیاسی ۲- کاردار نظامی ۳- کاردار اقتصادی  اندیشه ای که آمریکاییان خوب درک کرده اند و اساس مدیریتی خود را بر آن بنا نموده اندو سه مرکز قدرتمند ۱-کاخ سپید۱- پنتاگون ۳- راکفلر را ایجاد کرده اند و سیستم ایالتی بر گرفته از اندیشه داریوش بزرگ را در حوزه مدیریتی عملی نمودند.

*کشف کتیبه داریوش در کانال سوئز و اندیشه ارتباط دریا ها به یکدیگر نشان از اندیشه مدیریت جهانی داریوش بزرگ دارد.

و……..

قیمت: رایگان

 


ویژگی های این App

وضعیت
در حال توسعه
توسعه دهنده
کیان کیانی
قیمت
۲۰۰۰ تومان

App های مرتبط

دیدگاه شما

8 بازخورد برای “الفبای شاد زیستن”

 1. جوجه شیمیست says:

  سلام.برنامه ی فوق العاده ایه!لطفا به جز خبر بروز شدن برنامه های شیمی خبر این برنامه ها رو هم بهم بدید.ممنون میشم.

 2. administrator says:

  درود
  این برنامه هنوز تمام نشده
  انشاالله تابستان تمامش می کنیم و پس از انتشار خبرتون می کنم

 3. ghasem jeihoonian says:

  با درود از برنامه خوب و مفید زبان واقعا بهره میبرم و بینظیر است.ممنون

 4. ghasem jeihoonian says:

  Thanks. good luck

 5. ghasem jeihoonian says:

  Thanks

 6. جوجه شیمیست says:

  سلام.پس چی شد؟؟؟هنوز این برنام تموم نشده؟؟؟؟؟؟تابستون تموم شدااااااااااا

  • administrator says:

   سلام
   محتوای این برنامه را یکی از همکاران تهیه می کردن هنوز تمومش نکردن

دیدگاه خود را ثبت کنید   

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.
پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.